Eray Şamdan Dubai’den Madalyayla Döndü

Avrupa ve Dünya Şampiyonu Milli Karateci Eray Şamdan, Premier Lig Dubai ayağından madalyayla döndü.

Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü’nün Milli Karatecisi Eray Şamdan, Premier Ligin Dubai ayağı için tatamiye çıktı. Son 6 yıldır Türk ve Dünya Karatesine damga vuran, 2017 yılında da Darıca Belediyesi’ne Avrupa Şampiyonluğunu getiren Milli Sporcumuz, Karate’nin Şampiyonlar Ligi olarak bilinen Premier Lig’de A Milli Takım adına mücadele etti. Genç sporcu dünyanın en iyilerinin yer aldığı kategorisinde 3.olarak bronz madalya almayı başardı.

ZORLU RAKİPLERLE YARIŞTI

Birbirinden zorlu maçlara çıkan sporcumuz, grup finaline kadar rakiplerine bir puan bile vermeyerek başarılı performans çizdi. Grup finalinde ise Özbek rakibine hakem kararıyla yenilen Milli Sporcu, Repesaj maçında Gürcü rakibinin 4-0 mağlup ederek Bronz madalyaya ulaştı.

Genç sporcunun bu başarısı Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Kulüp Başkanı Mustafa Öztürk’ü de mutlu etti. Başkan Karabacak, Eray Şamdan’ı tebrik ederek Ulusal ve Uluslararası alanda elde ettiği başarıların kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Teknik Direktör Adnan Şamdan ise asıl hedeflerinin Mayıs ayında Kocaeli’de yapılacak Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası olduğunu ifade ederek buna yönelik çalıştıklarını söyledi.Bir cevap yazın