Eray Şamdan Şili’den Boş Dönmedi

Kentimizin harika çocuğu, müthiş sporcusu, Milli yıldızı, 6 yıl üst üste Avrupa karate şampiyonu olan Eray Şamdan, Eylül’ü de boş geçmedi. Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü Sporcusu Eray Şamdan, Tokyo 2020’ye kota puanı veren Karate 1A Serisinin Şili etabında bronz madalya kazandı.

KÜRSÜYÜ SEVİYOR

Karate 1 A Serisi’nin üçüncü etabı, Santiago kentinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Premier Lig öncesinde sporcular için sınav niteliği taşıyan şampiyonada, Kumite dalında Tatami’ye çıkan 60 kilo sporcusu Eray Şamdan üçüncülük elde ederek Premier Lig öncesi ümit verdi. Büyükler Karate Milli Takımı, 11 kadın ve 15 erkek sporcu temsil etti.

TÜRKİYE ŞAMPİYON OLDU!

68 ülkeden 879 karatecinin mücadele ettiği organizasyonda 14 dalda madalyalar sahiplerini buldu. Ay Yıldızlı ekip sekizi final olmak üzere 14 madalya mücadelesine çıkarken 5 altın, 3 gümüş ve 4 de bronz madalya kazanarak genel klasmanın ilk sırasında yer aldı. Japonya’nın 2 altın, 4 gümüş ve üç bronz madalya ile genel klasmanda ikinci olduğu şampiyonada, 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan İspanya ise üçüncü oldu.Bir cevap yazın