Eray Şamdan’dan Salzburg’da Gümüş Madalya

Dünya Karate Federasyonu’nun Karate 1 organizasyonları kapsamında 2017 yılında hayata geçirdiği A Serisi turnuvalarında 2019 yılının ilk müsabakası, 1-3 Mart tarihleri arasında Avusturya’nın Salzburg kentinde yapıldı.

Dünya Karate Federasyonu’nun Karate 1 organizasyonları kapsamında 2017 yılında hayata geçirdiği A Serisi turnuvalarında 2019 yılının ilk müsabakası, 1-3 Mart tarihleri arasında Avusturya’nın Salzburg kentinde yapıldı. 99 ülkeden 2054 sporcuyla son yılların en yüksek katılımına sahne olan müsabakalarda mücadele eden Milli sporcumuz Eray Şamdan, gümüş madalya ile ilimize döndü.

DARKHAN ASSADİLOV İLE FİNAL YAPTI

Türkiye Karate Milli Takımı’nın, 9 kadın, 14 erkek sporcuyla katılım gösterdiği organizasyonda 60 kilo kumitede mücadele eden Şamdan, puan vermeden 6 maç kazanarak adını finale yazdırdı. Finalde daha önce iki kez karşılaştığı, 6-0 mağlup edip, 1-0 mağlup olduğu Kazak rakibi DarkhanAssadilov ile 0-0 berabere kaldı. Maçı hakem kararı ile rakibine veren Eray Şamdan gümüş madalyanın sahibi oldu.

İSTANBUL’DA ALTINI ALACAĞIM

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakalarına iyi bir başlangıç yapan Eray “Karatede her şey anlık gelişiyor. Saliselik hamleler ile işi bitiriyorsunuz. Salzburg’da ikinci oldum. Bu organizasyon yani 1 A serisi bu yıl 4 kez yapılacak. İkinci etap İstanbul’da düzenlenecek. 17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye’deki turnuvada ülkeme altın madalya ile dönüp hem Ay Yıldızlı bayrağımızı gönderin en üstüne çektirmek hem de Kocaeli’yi sevindirmek için elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi.Bir cevap yazın