Hırvatistan’da Eray Şamdan Fırtınası

Karate Milli Takımı, 1-2 Ekim tarihlerinde Hırvatistan’da düzenlenen Hırvatistan Open’da dört madalya elde ederken, Eray Şamdan iki farklı kategoride zirveye çıkmayı başardı.

Hırvatistan’ın ev sahipliği yaptığı 16. Hırvatistan Open Karate Turnuvası’nda mücadele eden Karate Milli Takımı, turnuvadan iki şampiyonluk, iki de bronz madalya kazandı.

Zamet Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonda 19 ülkeden 1610 sporcu tatamiye çıktı. Ümit, genç, 21 yaş altı ve büyükler kategorilerinde düzenlenen turnuvaya 21 yaş altı ve büyüklerde beş farklı sıklette katılım gösteren Karate Milli Takımı, iki şampiyonluk iki de bronz madalya elde etti.

Turnuvada en dikkat çeken isim 21 yaş altı ve büyükler 60 kiloda altın madalya kazanan Eray Şamdan oldu. 1 Ekim Cumartesi günü iki kategoride de tatamiye çıkan Şamdan, turnuvadaki ilk altın madalyasını büyüklerde kazandı. Finalde son Avrupa üçüncüsü Sırp Marco Antic’i malğlup eden genç sporcu bu kategoride zirveye çıkmayı başardı. Organizasyonun akşam seansında 21 yaş altı kategorisi için tekrar tatamiye inen başarılı isim, Macar Kronstein Balint ile karşılaştığı final mücadelesini de kazanarak ikinci şampiyonluk sevincini yaşadı.

Turnuvada ayrıca 21 yaş altı +68 kilo repesaj finalinde İtalyan Alessia Este’yi mağlup ederek üçüncülük kürsüsüne çıkan Rumeysa Genç ve 21 yaş altı 75 kiloda İtalyan Andrea Ortenzi’i mağlup ederek bronz madalyayı boynuna asan Sabır Ahmet Uygur, Türkiye adına madalya kazanan diğer sporcularımız oldu.Bir cevap yazın