Rüzgârın Oğlu Eray Şamdan SABAH Spor’a konuştu!

Rüzgârın Oğlu Eray Şamdan SABAH Spor’a konuştu! “Efsane olup kendi filmimde oynamak istiyorum”

Tokyo’da Türkiye’ye karatede tarihinin ilk olimpiyat madalyasını getiren ‘Rüzgârın Oğlu’ Eray Şamdan, SABAH SPOR’dan Tuncay Kurtuluş’a konuştu. Özel yaşamından kariyer hedeflerine kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Şamdan, idolünün ise Bruce Lee olduğunu söyledi.
Tokyo’da destan yazan sporcularımızın sesi olmaya devam ediyoruz. Bugünkü konuğumuz Olimpiyat ikincisi Eray Şamdan. Kocaeli’nin Darıca ilçesinde antrenörlük yapan babası ile annesinin çalıştığı salonlarda büyüyerek çocuk yaşta karate ile tanışan Eray Şamdan, basamakları birer birer çıktı.

Çocukken kapılara tırmanan koltuktan koltuğa atlayan Eray’ın bu haraketli yapısı onun büyüyünce sporcu olacağının işaretlerini veriyordu. Anne Nevriye Şamdan Eray 4 yaşına gelen kadar misafirliğe bile gidememişti.

Eray Şamdan
Eray Şamdan

Yıllarca hayalini kurduğu Tokyo Olimpiyatları’nı madalya ile kapattı. Katıldığı ilk olimpiyatta kazandığı gümüş madalya ile Türk Karate tarihine geçen Şamdan, başarısının sırrını, hayallerini, umutlarını, sinemaya olan tutkusunu SABAH Spor’a anlattı.

KARATENİN EN YETENEKLİSİ BENİM

Soru: Karatenin içine doğmuşsun adeta?

Benim en büyük şansım babam. Çünkü babamın antrenör olması benim de karateyle tanışmamı sağladı. Karatenin dışında bir şansım yoktu. Karate olmasa tekme vurmayı çok sevdiğim için tekvando olurdu diye düşünüyorum. Şu anda karate milli takımın en çok tekme atan sporcusu benim. İyi ki karatenin içine atılmışım. Fiziğime en uygun spor. Çok yetenekli olduğumu düşünüyorum, el ayak ve düşünme koordinasyonumun uygun olduğunu düşünüyorum.

BABAMIN HOCAM OLMASI BANA GÜVEN VERİYOR

Soru: Babanla çalışmak nasıl bir duygu?

Kendimi çok iyi hissediyorum. Güvenli elde olduğumu düşünüyorum. Türkiye’nin en iyi antrenörlerinden bir tanesidir. Teknik anlamda yelpazesi çok geniş. Mesela bir tekniğin üzerine çok gitmez. Kişiye özel yapabileceklerini üzerine yoğunlaşır. Kendini geliştirir. Çok güveniyorum. Ayrıca babam olması bana daha da çok güven veriyor. Babamla çok çeşitli çalışıyoruz. Küçüklükten beri benim her şeyimi biliyor. Çok şanslıyım.Bir cevap yazın