Şamdan Karate Do İhtisas Spor Kulubü

1987 yılından itibaren Gebze’de faaliyet göstermeye başlayan kulüp, eski milli takımlar antrenörü Adnan ŞAMDAN’ın baş antrenörlüğünde KARATE-DO çalışmalarını aralıksız sürdürerek Kocaeli‘nin kısa sürede Karate-Do branşında marka yapmayı başarmıştır. Antrenör Adnan ŞAMDAN’ın büyük özveriyle çalıştırdığı Kocaeli’li sporculara artık Türkiye dar gelmeye başladı ve bir müddet sonra Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonları çıkartmaya başlayan kulubümüz, hem ilimizin hem de ülkemizin gururu olarak Türk Karatesinin de Dünya sıralamasındaki yerinin yükselmesine katkı sağlayarak büyük başarılar elde etmiştir. Adnan ŞAMDAN 1997’den beri hemen hemen her dönemde Türkiye Karate Federasyonu’nun Teknik Kurulu ve Eğitim Kurulu gibi önemli birimlerinde görevlerde bulunmuştur.

2009 yılında Türkiye Karate Federasyonu’nun Teknik Kurulu’ndan ayrılan Adnan ŞAMDAN şu anda tüm zamanını ve bilgi birikimini kendi öğrencilerine aktarmaktadır. Uluslar arası, ulusal ve iller arası şampiyonalarda inanılması güç başarılara imza atarak, ülkemize ve bölgemize sayısız madalyalar kazandırmıştır. Ulusal anlamda bir çok defa tek başına Türkiye’nin tüm illerini geride bırakarak İstanbul’dan sonra ilimiz Kocaeli’yi Türkiye 2.si yapmıştır. Dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonları yetiştirmenin yanı sıra ilimizde Karate branşından ilk Avrupa ve Dünya hakemlerini yetiştirerek Kocaeli’nin bu anlamdaki vazgeçilmezliğini perçinleyerek gururumuz olan Gebze Şamdan Karate İhtisas Spor Kulubü tüm bunları gerçekleştirirken bir tek sporcu dahi transfer etmeden bunları gerçekleştiren tek kulup olma özelliğini de taşımaktadır.

Hazım ÖZDEMİR, Yaşar COŞKUN ve Sedat KALAÇAY gibi Kocaeli’nin ilk Dünya ve uluslar arası Avrupa hakemlerini yetiştiren Adnan ŞAMDAN; Son 10 yılda 200 ün üzerinde Türkiye Şampiyonu yetiştirerek 70’ın üzerinde sporcusunu Milli Takım‘a kazandıran Şamdan Karate Do İhtisas Spor Kulubü, aynı azimle Kocaeli ve Türk Karatesi‘ne hız kesmeden hizmet etmeye devam etmektedir.

Kurslarımız hakkında bilgi almak ister misiniz?